אמצעי מניעה – הדרך היעילה לקיים יחסי מין בטוחים וללא דאגה

לאמצעי המניעה ישנם שני תפקידים עיקריים – מניעת הריון ומניעת מחלות מין. יש מגוון רחב של אמצעי מניעה לנשים ולגברים, ביניהם קונדומים בשלל גדלים, צורות, גוונים ואפילו טעמים. בנוסף, יש פתרונות כגון גלולות למניעת הריון, תכשירים קוטלי זרע, התקן תוך רחמי, מדבקות ייעודיות למניעת הריון וכמובן גלולה הפלא הנקראת “היום שאחרי” הנחשבת לאמצעי חירום יעיל ואפקטיבי.

שיקולים לבחירת אמצעי מניעה

כאשר אתם מתכננים לרכוש אמצעי מניעה באחת מרשתות הפארם, בחנות מסוימת או באתר מכירות באינטרנט, ישנם שיקולים שונים שחשוב להתייחס אליהם. את אמצעי המניעה עליכם לבחור באופן פרטני ומותאם אישית, בהתאם לצורך כדאי לפנות לגורם מוסמך לצורך קבלת ייעוץ מקצועי. השיקולים העיקריים לבחירת אמצעי מניעה הם:

  • מגבלות רפואיות העשויות למנוע מכם להשתמש באמצעי מניעה מסוימים.
  • תדירות קיום יחסי מין.
  • פרטנר קבוע או מספר פרטנרים ליחסי המין שלכם.
  • מגבלות תקציב.
  • מגבלות מבחינת ההלכה והדת.

איך לקיים יחסי מין בטוחים?

כדי ליהנות מיחסי מין בטוחים ועל מנת להימנע מהריון ומחלות מין, חשוב לבחור אמצעי מניעה איכותיים ויעילים, למשל קונדומים מתוצרת מותג מוכר ואמין. אגב, אפשר לרכוש כיום קונדום רב פעמי, זהו פתרון יעיל למי שמרבה לקיים יחסי מין. בנוסף, ישנם אמצעים יעילים נוספים למניעת הריון ומחלות מין, לדוגמה התקן תוך רחמי, גלולות למניעת הריון ותכשירים שונים לקטילת זרע. 

אם אתם משתמשים בעיקר בקונדומים, עליכם לשמור בתיק, בארנק ובהישג יד מספר קונדומים איכותיים, או לדאוג לקונדומים לפני שמתחילים לקיים יחסי מין ואז התשוקה הבוערת עלולה לגרום לכם לוותר על שימוש באמצעי מניעה בטוחים.

הולכים על סקס בטוח

גלולות סטנדרטיות מונעות כ-99% מההריונות, אך הגלולה אינה מונעת מחלות מין. קונדום רגיל או רב פעמי נחשב לאמצעי מניעה יעיל המבטיח מניעת מחלות מין וכניסה להריון (כ-90%), אך הקונדום עלול להיקרע, לעיתים התחושה אינה נעימה, וגברים רבים מנסים תחבולות שונות כדי לשכנע את בת הזוג לוותר על הקונדום.

כדי לשמור על חיי מין בטוחים אין לוותר על אמצעי מניעה, חשוב להימנע מסיכונים מיותרים – גם במחיר של פגיעה בהנאה ובחוויית החדירה. אין להקל ראש בנושא, ושני הצדדים מחויבים להפעיל את שיקול דעתם ולא לוותר על אמצעי מניעה יעילים כדי לשמור על בריאותם.

תגובה אחת על הפוסט “אמצעי מניעה – הדרך היעילה לקיים יחסי מין בטוחים וללא דאגה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.